Roztapiamy kilogramy! - Projekt Zdrowie
Projekt Zdrowie Sochaczew
Umów się na wizytę

Roztapiamy kilogramy!

Już wkrótce rozpocznie się sezon krajowych urlopów, plażowania i zagranicznych wyjazdów. Mimo to, jest jeszcze czas, aby zrzucić zbędne kilogramy i zachwycać zgrabną sylwetką w kostiumie kąpielowym. Dietetyk Projekt Zdrowie – Sylwia Matusiak, ma sposób dla Państwa na to, by zrezygnować w tym roku z pareo! Jeżeli chcecie na urlopie wyglądać dobrze, i bez skrępowania założyć strój kąpielowy, zapraszamy do Naszego Centrum.

Chcesz wysmuklić swoją sylwetkę przed wakacjami? Nie działaj pochopnie! Tylko dobry plan i właściwa metoda gwarantują sukces!

Marzenia o szczupłej sylwetce powracają najczęściej wraz z nadejściem ciepłych i słonecznych dni. Zabieramy się wtedy za szukanie metody, która szybko pomoże nam uporać się ze zbędnymi kilogramami. Sposobów na niechciany tłuszczyk znajdujemy wiele: „diety cud”, głodówki i wycieńczające ćwiczenia mają nam pomóc w osiągnięciu upragnionej wagi. Jednak Uwaga! Nie tędy droga. Przypadkowe kuracje mogą negatywnie odbić się na naszym zdrowiu, spowolnić metabolizm oraz skutkować efektem jo-jo.

Skorzystaj z pomocy specjalisty

„Roztapianie kilogramów” zacznijmy więc od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, dokona niezbędnych pomiarów ciała, a także wykona badanie zwartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie. Ustali tym samym przyczynę nadmiaru kilogramów i na tej podstawie opracuje indywidualny plan kuracji, oparty na odpowiedniej diecie. Przez cały czas jej trwania będzie też nieocenionym wsparciem psychicznym i doskonałą motywacją do walki ze zbędnymi kilogramami. Dodatkowo możemy wspomóc organizm naturalną suplementacją.

Cele operacyjne

Aby „roztapianie kilogramów” przyniosło efekty, musimy zastanowić się wspólnie nad stylem życia i dotychczasowymi nawykami  żywieniowymi. W swoim codziennym jadłospisie dzięki pomocy dietetyka bardzo łatwo wprowadzimy zmiany, które zaowocują osiągnięciem celu, czyli zgrabnej sylwetki. Oto rady Pani Sylwii dietetyka Projekt Zdrowie, które pomogą zrealizować przedwakacyjną misję:

1) Pij około 1,5 litra wody dziennie. To absolutne minimum, aby oczyścić organizm i przygotować go do lata. Odpowiednia ilość przyjmowanych płynów pozwala przyspieszyć przemianę materii i pozbyć się nagromadzonych w organizmie zapasów wody.

2) Zamień wysoko przetworzone potrawy na świeże warzywa i owoce. Teraz nie masz wymówki – na straganach pojawia się ich coraz więcej. Zamień ciężkie  smażone dania na lekką sałatkę z warzywami, a w ramach przekąski zamiast batonika wybierz np. jabłko.

3) Napędzaj metabolizm. Szczególnie teraz, gdy czasu do lata nie pozostało wiele, zadbaj o odpowiednią ilość błonnika w diecie i staraj się jeść regularnie 5 małych posiłków dziennie. To bardzo ważne, aby pilnować wyznaczonych godzin posiłków.

4) Staraj się wykorzystać wolną chwilę na aktywność fizyczną. Częste spacery, basen, zumba – zamień komunikację miejską na rower. Ruch nie tylko zapewni nam dobre samopoczucie, ale przyczyni się też do redukcji tkanki tłuszczowej, a w połączeniu z odpowiednią dietą, pomoże ukształtować naszą sylwetkę tak, aby była w pełni gotowa na nadejście lata.

Stosując się do tych ogólnych zaleceń, stale wprowadzając prawidłowe zasady żywienia, efekty diety będą widoczne nie tylko na zdjęciach z wakacji!

Umów się na konsultację

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację z dietetykiem Projekt Zdrowie.Podczas spotkania zważysz się, zmierzysz, sprawdzisz również zawartość tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w swoim organizmie. Nasz Ekspert przeprowadzi z Tobą wywiad żywieniowy, aby móc ustalić przyczynę problemów z wagą i zaproponować odpowiednią kurację – po to by cały proces zachodził w zdrowy i  racjonalny sposób.

Pomożemy Ci spełnić marzenia o szczupłej sylwetce bez efektu jojo

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy